میزان فروش کنسول های ژاپنی PS4 و نینتندو سوییچ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸

آتاری ایران چهارشنبه 9 آبان 1397 - 08:25
میزان فروش کنسول های ژاپنی PS4 و نینتندو سوییچ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸
شرکت سونی و نینتندو آمار فروش کلی کنسول های خانگی خود یعنی پلی استیشن 4 و سوییچ را تا انتهای ماه سپتامبر 2018 اعلام کردند.

پلی استیشن 4 طبق گزارش مالی سه ماهه دوم شرکت سونی ۳.۹ میلیون دستگاه فروش را ثبت کرده است. با این میزان فروش اعلام شده، کنسول بازی PS4 که از سال 2013 روانه بازار شد، 86 میلیون نسخه کنسول پلی‌استیشن 4 به فروش رفته و انتظار می‌رود تا ۱۰۰ میلیون کنسول در پایان سال مالی آینده نیز برسد.
تعداد افرادی که در شبکه پلی استیشن نتورک و پلی استیشن پلاس عضو شده و از آن استفاده میکنند نیز از 33.9 میلیون به 34.4 میلیون اشتراک افزایش یافته است.
نینتندو سوییچ نیز که از سال 2017 روانه بازار شده، توانسته فروش بسیار خوب و موفقی را تجربه کند و تا بحال نزدیک به 23 میلیون نسخه از این کنسول هیبریدی به فروش رفته است. این میزان فروش بیشتر از کنسول Wii U و همینطور Game Cube است.
البته با رشد خوبی که نینتندو برای فروش سوییچ فراهم کرده، به زودی نینتندو سوئیچ از کنسول بازی نینتندو ۶۴ نیز پیش خواهد گرفت.
بخش عمده فروش موفق سوئیچ به عهده بازی های سوپر ماریو اودیسه با ۱۲.۱۷ میلیون نسخه، ماریو کارت 8 دلوکس با ۱۱.۷۱ میلیون و بازی تحسین شده و بسیار زیبای The Legend of Zelda Breath of the Wild با فروش ۱۰.۲۸ میلیون نسخه است که در لیست پرفروش ترین بازی های سال نیز قرار دارند.
با احتساب مجموع فروش کلی کنسول های PS4 و Switch رقم 110 میلیون دستگاه را ثبت کرده که سود بالایی را برای صنعت گیم در کشور اصلی خود یعنی ژاپن به ارمغان آورده است.

ارسال نظر