سوالات پرتکرار

آیا امکان خرید حضوری دارم؟

به دلیل اینترنتی بودن فروشگاه آتاری ایران، خرید و تحویل سفارش فقط از طریق سایت ممکن است. به همین دلیل خواهشمند است از مراجعه حضوری خودداری کنید. گرچه برای مشتریانی که سفارش خود را در تهران تحویل بگیرند، امکان ثبت سفارش بدون پرداخت آنلاین نیز وجود دارد و میتوانند در هنگام تحویل کالا با پیک موتوری تسویه کنند.

چرا با وجود فروشگاه های بزرگتر و قدیمی تر از آتاری ایران، باید از شما خریداری کنم؟

البته که خرید چه از نوع سنتی و چه اینترنتی کاملا به سلیقه مشتری است و الزام و اجباری در آن نیست. اما تاکید آتاری ایران بر حرفه ای بودن و کامل بودن در محصولات مرتبط به کنسول های بازی است. ضمن اینکه فروشگاه آتاری ایران دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

کالاهای موجود چطور گارانتی میشوند؟

با اینکه تیم آتاری ایران محصولات کارکرده را نیز به فروش میرساند، اما چه محصولات نو و چه محصولات کارکرده، حداقل دارای 1 هفته مهلت تست بعد از تحویل به مشتری هستند. شکل اجرای گارانتی بر اساس عدم تطابق اطلاعات ارائه شده با کالای دریافتی و رعایت شرایط گارانتی کالا انجام خواهد شد؛ یا کالای دیگری جایگزین خواهد شد ، یا کالا مرجوع خواهد شد و سفارش تغییر خواهد کرد و یا سفارش برگشت داده شده و مبلغ سفارش به همراه هزینه های ارسال برگشت داده خواهد شد. از طرفی بازی های ویدئویی که محصولات فرهنگی قلمداد میشوند شامل مهلت تست یک هفته ای نیستند و فقط 24 ساعت مهلت تست پس از تحویل کالا را خواهند داشت.

در صورت تغییر یا انصراف سفارش، باید چکار کنم؟

باید تا قبل از ارسال سفارش با آتاری ایران تماس گرفته تا سفارش اصلاح شود. اما اگر سفارش ارسال شده باشد، میتوان سفارش جدید را مجددا ثبت کنید. اگر هم از سفارش ارسال شده، منصرف شده باشید و انصراف شما بدلیل وجود ایراد یا مغایرت باشد، کل مبلغ پرداختی بازگشت داده خواهد شد. اما در صورت انصراف از خرید به دلیل غیر فنی فقط هزینه ارسال به عهده مشتری بوده و مبلغ پرداختی کالا برگشت داده خواهد شد.

چگونه از گارانتی سفارش خود استفاده کنم؟

در صورتیکه سفارش یا کالا شرایط برگشت کالا را داشته باشد، باید کالای مورد نظر را دراسرع وقت به آدرسی که پس از هماهنگی با فروشگاه اعلام خواهد شد مرجوع کرد. در صورتیکه کالا شامل گارانتی باشد، محصول جایگزین ارسال خواهد شد و هزینه ارسال نیز برگشت داده خواهد شد. در غیر اینصورت، عودت کالا به همراه هزینه پست به عهده مشتری خواهد بود. به همین دلیل خواهشمند است قبل از برگشت دادن کالا، حتما با فروشگاه تماس گرفته و شرایط بازگشت را با همکاران تنظیم کنید.

امکان سفارش دادن چه محصولاتی را دارم؟

تمامی محصولات قیمت دار قابل ثبت سفارش هستند، گرچه میتوان با هماهنگی تلفنی درباره کنسول و یا محصولات، آنها را پیش خرید کنید.

مبلغ سفارش را چگونه پرداخت کنم؟

پرداخت هزینه سفارش به چندین روش ممکن است :
1 - ابتدایی ترین و مطمئن ترین روش، ثبت سفارش از طریق سایت آتاری ایران و اتصال به درگاه بانکی است که از طریق شماره کارت بانکی و رمز عبور سفارش پرداخت خواهد شد.
2- پس از پایان مراحل ثبت سفارش و عدم ورود به درگاه بانکی با واریز وجهی که در پیش فاکتور اعلام شده، به شماره کارت 6221061103793255 بانک پارسیان به نام حسن حسینی از طریق ATM و یا واریز بانکی، میتوان پرداخت را انجام داد.
3 - در داخل شهر تهران پس از تحویل کالا میتوان پرداخت را به صورت نقدی و با تحویل به پیک موتوری انجام داد.
4 - در صورتیکه ثبت سفارش از طریق تماس تلفنی باشد، پس از اتمام سفارش و دریافت اطلاعات ارسال با پرداخت مبلغ به کارت 5022291096366123 بانک پاسارگاد بنام حسن حسینی می‌توان مبلغ سفارش را پرداخت و تایید کرد.

آیا هزینه دیگری پس از ثبت قیمت نهایی که در سایت قید شده، به فاکتور اضافه میشود؟

مشتری فقط هزینه کالا و ارسال آنرا می پردازد و هزینه جانبی مثل مالیات بر ارزش افزوده، عوارض و ... به مشتری تحمیل نخواهد شد.

با تایید سفارشم پس از کسر مبلغ از کارت، سفارش تایید نشده است.

ابتدا با دریافت تراکنش های بانکی و یا دریافت SMS پرداخت از طرف بانک مطمئن شوید مبلغ از حساب شما کسر شده باشد. اگر مبلغ واریزی شما در حساب بانک طرف قرارداد باقی مانده باشد، نهایتا 72 ساعت بعد مبلغ بازگشت داده خواهد شد. در غیر اینصورت با بخش فروش هماهنگ کنید.

هزینه ارسال چطور محاسبه می شود؟

هزینه های ارسال در شهر تهران معمولا بین 15 تا 20 هزار تومان خواهند بود که توسط شرکت ارسال کننده پیک موتوری، رقم دقیق آن اعلام خواهد شد. هزینه ارسال برای سایر شهرها با استفاده از الگوریتم فاصله و وزن کالا که توسط شرکت پست پیشتاز اعلام شده، محاسبه میشود. گفتنی است هزینه ارسال کاملا سیستماتیک و توسط برنامه محاسبه شده و دستی انجام نمی شود.

کالا هنوز به دست من نرسیده است.

اگر ساکن تهران هستید و بعد از 2 تا 3ساعت بعد از ثبت سفارش و هماهنگی با شما جهت ارسال، سفارش تحویل نشده، تماس بگیرید. اما برای تاخیر در سایر شهرها، بدلیل اینکه اختیار ارسال از مجموعه آتاری ایران خارج شده و توسط شرکت پست انجام میشود، با داشتن کد رهگیری 24 رقمی به سامانه رهگیری مرسولات رفته و از آن طریق پیگیری کالای خود باشید.

چرا پرداخت در محل فقط برای شهر تهران ممکن است؟

ارسالهای تهران از طریق پیک موتوری ارسال می‌شود تا خریدار بتواند پس از مشاهده و تایید کالا ، پرداخت را از طریق کارت به کارت یا بصورت آنلاین انجام دهد. به دلیل عدم امکان ارسال پیک موتوری برای سایر شهرها، پرداخت در محل برای سایر شهرهای خارج از محدوده ارسال پیک قابل اجرا نیست. البته این امکان نیز وجود دارد تا مشتری، آشنای مورد اطمینان خود در داخل شهر تهران را معرفی کرده تا سفارش به آدرس ایشان (داخل شهر تهران ) ارسال شده و در محل با پیک موتوری تسویه انجام شود.

برچسب یا تگ ها دقیقا کجا هستند؟

تگ‌ها (برچسب ها) کلمات کلید هستند که در دسته بندی دقیق محصولات به کار میروند. این قابلیت در حالت استفاده از کامپیوتر / لپ تاپ در انتهای توضیحات قابل مشاهده است، ضمن اینکه در گوشی موبایل / تبلت نیز در انتهای صفحه ( بالاتر از شناسه کالا و محصولات مرتبط) مشخص شده است. لازم به ذکر است بدلیل محدودیتهای نسخه اپلیکیشن، امکان نمایش تگ ها در این حالت وجود ندارد و برای دیدن تگ ها باید از طریق مرورگر اطلاعات مورد نظر را بررسی کرد.

کنسول کپی خور است یا خیر؟

بدلیل تنوع محصولات و نوع کپی خور شدن هر کنسول، باید جواب این سوال را در مشخصات و متن همان محصول جستجو کرد.

محصولات موجود نو و آکبند هستند یا دست دوم و کارکرده؟

بدیهی است محصولات قدیمی که تولید آن متوقف شده، کارکرده باشند و امکان نو بودن آن کم باشد. اما فروشگاه آتاری ایران تصمیم دارد تا هر گونه محصول معتبر که با صنعت بازیهای ویدئویی مرتبط است را موجود کرده و به فروش برساند. از همینرو در توضیحات و مشخصات و البته برچسب ها (در انتهای صفحه معرفی هر محصول) به کارکرده بودن محصول اشاره خواهد شد. در صورتیکه به کارکرده یا دست دوم بودن در توضیحات محصول اشاره‌ای نشده باشد، به معنی نو بودن آن محصول خواهد بود.

چرا عکس محصولات کارکرده را برای راهنمایی دقیق تر قرار نمی‌دهید؟

محصولات کارکرده بر خلاف کالای نو ظاهر یکسانی ندارند و ممکن است محصولی کارکرده، دارای چند ظاهر متفاوت باشد. به دلیل جلوگیری از سوءتفاهم و مشکلات احتمالی، نمی‌توان عکس دقیق و واقعی از محصول کارکرده را بر روی سایت قرار داد. البته مشتریان این حق را دارند که عکس واقعی محصولات کارکرده را در بخش پشتیبانی نیز مشاهده کنند. این عکسها بدون ویرایش بوده تا مشتری در صورت تایید نهایی سفارش همان محصول را دریافت کند. گرچه تمامی محصولات نو یا دست دوم به شرط سلامت و 1هفته مهلت تست به فروش می‌رسند.

چرا سوالات رو دقیق جواب نمیدهید؟

فروشگاه آتاری ایران، سوالاتی که جوابهای آن متغییر هستند (مانند موجود بودن، صحیح بودن قیمت، لوازم همراه، نو یا کارکرده بودن، کپی خور یا اورجینال خور بودن و یا مقایسه محصولات) را پاسخ نخواهد داد. زیرا در صورتیکه به 1 سوال خاص جواب دقیق داده شود، ممکن است برای سایر بازدیدکننده در زمانی دیگر باعث سوءتفاهم شود. از طرفی سوالات پرتکرار درباره یک محصول نیز پس از مدتی حذف شده و معمولا اولین سوال تکراری برای مشاهده سایر کاربران باقی خواهد ماند. از همین رو لازم است برای دریافت جواب دقیق به متن محصولات دقت کنید. ضمن اینکه پاسخ سوالاتی که برای سایر کاربران نیز مفید باشد، در اولویت پاسخگویی خواهند بود.

بازخوردها
    ارسال نظر
    (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)