راهنمای محصولات کارکرده

محصولات دست دوم

وقتی فروشگاه آتاری ایران با هدف ایجاد مرکز حرفه ای و تخصصی برای همه کنسول‌های بازی و لوازم جانبی مرتبط آغاز به کار کرد، واضح است که به دلیل گذشت 9 نسل از ساخت کنسول های بازی با بیش از 50 سال عمر این صنعت، درباره محصولاتی که تولید نمی شوند و دیگر بصورت نو وجود ندارند، باید به کاربران خود تضمین دهد.

  کنسول های دست دوم و کارکرده     لوازم جانبی دست دوم و کارکرده     بازی های دست دوم و کارکرده

ضمانت های کالای کارکرده و یا کنسول های دست دوم:
همه محصولات کارکرده اعم از کنسول بازی یا لوازم جانبی، از مصرف کننده خریداری شده و نمی توان زمان دقیق یا مشخصی را برای میزان کارکرده بودن آن اعلام کرد. ضمن اینکه بدلیل خریداری شدن از مصرف کننده قبلی، نمیتوان مشخص کرد که آیا دستگاه قبلا مشکلی داشته و تعمیر شده است. گرچه ضمانت هفت روزه وجود دارد در صورت معیوب بودن، بتوان کالا را مرجوع کرد. از طرفی با توجه به اینکه موجودی اجناس کارکرده متغیر بوده و از یک مدل کالا، ممکن است چندین حالت ظاهری موجود باشد و یا حتی متعلقات داخل جعبه متفاوت با هم باشند، این موقعیت نیست که عکس واقعی همان محصول درون سایت درج شود و نمی‌توان از کالای دست دوم موجود، عکاسی شود و در سایت نمایش داده شود.
آتاری ایران با سابقه چندین ساله که در صنعت بازی های ویدئویی دارد، تضمین سلامت ظاهری را برای کالاهای دست دوم می دهد تا مشتری بتواند کالا را پس از دریافت از مامور پست یا پیک موتوری از لحاظ ظاهری بررسی کند. بدیهی است که کالای دست دوم بدون خط و خش نخواهد بود و در اولین نگاه، مشخص خواهد شد که کارکرده است، اما کالای ارسالی فاقد زدگی، شکستگی یا خط و خش عمیق خواهد بود و در غیر اینصورت مشتری می‌تواند کالا را مرجوع کند. پس از اینکه ظاهر کالا با مشخصات اعلام شده تایید شد، یک هفته مهلت تست کالا بابت چک کردن کیفیت سخت افزاری و انطباق با اطلاعات درون سایت آغاز می شود. البته بازی های ویدئویی محصولات فرهنگی قلمداد شده که ممکن در طی چند ساعت یا چند روز به پایان داستان یا روند بازی برسند، ضمن اینکه دیسکها قابل کپی شدن نیز هستند؛ بهمین دلیل تنها بخش بازی های ویدئویی شامل 1 هفته مهلت تست نخواهند بود و فقط 24 ساعت مهلت تست پس از تحویل کالا را خواهند داشت.
فروشگاه آتاری ایران با استفاده از تجربه ای که از گذشته در این صنعت کسب کرده، بهترین موارد موجود را تهیه کرده و برای فروش درون سایت قرار می‌دهد. ضمن اینکه معمولا قبل از ارسال نیز، با تست نهایی از سلامت کنسول بازی مطمئن شده و سپس ارسال کالا انجام می شود. با اینکه مشخصات ظاهری و کیفیت محصول از طرف فروشگاه تایید شده هستند، مشتری نیز این حق را دارد تا یک هفته پس از دریافت کالا از سلامت و صحت کارکرد کالای دریافتی مطمئن شود، اما بدلیل حفظ حقوق فروشگاه نباید پلمپ کالا باز شود و حتی اگر مشکل داشت نباید بدون اطلاع و هماهنگی با فروشگاه آنرا باز یا تعمیر کرد؛ بهمین دلیل خواهشمند است شرایط اولیه کالا را همانطور که از مامور پست یا پیک موتوری دریافت شده حفظ کنید تا در صورت نیاز از گارانتی محصولات کارکرده استفاده شود.

کنسول کارکرده

هر کنسول دست دوم و کارکرده که برای مشتری ارسال خواهد شد، با تمام متعلقات لازم ( همانند محصول نو ) برای راه اندازی و استفاده خواهد بود و نیازی به تهیه دسته بازی یا کابل تصویر و آداپتور نیست. گرچه می‌‌توان برای هر کنسول لوازم جانبی بیشتری تهیه کرد، اما در هنگام خرید کنسول بازی آماده اتصال به تلویزیون است و به جز بازی، قطعه دیگری لازم ندارد.
فروشگاه آتاری ایران با داشتن نماد اعتماد الکترونیک، تضمین داده که هر آنچه در توضیحات محصول ارائه شده را به مشتری تحویل خواهد داد. گفتنی است اگر در داخل متن و قسمت متعلقات، درباره قطعه یا جعبه توضیح نباشد به معنی عدم وجود آن قطعه همراه با سفارش است. به عنوان مثال اگر در توضیحات محصول پی اس پی 3000 در قسمت متعلقات به جعبه اشاره نشود، یعنی این کالا بصورت بی جعبه ارسال خواهد شد.

نظرات
    ارسال نظر