فیلتر


نسل هفتم کنسول همراه

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

پس از گذشت شش نسل و کسب سود بالا توسط کنسول های نینتندو، دیگر این شرکت ژاپنی به سلطان بی منازع تبدیل شده بود. نینتندو که با فروش 200 میلیون نسخه ای از ترکیب خانواده گیم بوی به رگ خواب مشتریان دست یافته بود، در سال 2004 خط تولید پرفروش ترین کنسول دستی تاریخ را راه اندازی کرد. نینتندو دی اس که در سال 2004 تولید شده بود، تا پنج سال بعد به 3 مدل دیگر نیز اضافه شد تا در مجموع این چهار کنسول به فروش 150 میلیون نسخه برسد. این رقم اگر محصول خارق العاده سونی با نام پی اس پی تولید نمی‌شد، قطعا بیشتر میشد.
سونی که در دو کنسول خانگی قبلی یعنی پلی استیشن 1 و پلی استیشن 2، به فروش بسیار بالایی دست یافته بود و نینتندو را در آن زمینه شکست داده بود، تصمیم گرفته بود تا در زمینه کنسول های دستی نیز رقیب هموطن خود را شکست دهد و با همین سیاست همزمان با نینتندو دی اس در سال 2004 اولین کنسول دستی خود را برای بازار جهانی معرفی کرد. پی اس پی که همانند دی اس تا سال 2009 شاهد 3 مدل دیگر بود، در مجموع توانست به فروش بیش از 80 میلیون نسخه ای دست یابد. پی اس پی با استفاده از سخت افزار مناسب و بازی های متنوع توانسته بود از مجموع تمامی رقبای نینتندو در طی 6 نسل قبلی، بیشتر بفروشد و این کنسول دستی سونی هم تبدیل به موفق دیگری برای برند پلی استیشن شد.

با اینکه در نسل هفتم کنسول های دستی باز هم نینتندو با اختلاف 2 برابری پیروز میدان بود، اما در این نسل شاهد حضور محصولات دیگری مانند آخرین نسل ان گیج از نوکیا، گیزموندو و یا CAANOO بودیم که البته به توفیق بالایی دست نیافتند و فقط زمینه را برای آغاز رقابت جدیدتر در نسل هشتم بین نینتندو و سونی داغتر کردند.