جدیدترین رقیب برای نینتندو، سونی و مایکروسافت توسط گوگل معرفی شد.

آتاری ایران شنبه 17 فروردین 1398 - 12:40
جدیدترین رقیب برای نینتندو، سونی و مایکروسافت توسط گوگل معرفی شد.
سرویس گیمینگ Stadia توسط کمپانی آمریکایی گوگل برای رقابت با نینتندو، پلی استیشن و ایکس باکس به زودی در دسترس عموم خواهد بود.

مدتهاست که صنعت بازی های ویدئویی به سخت افزاری ثابت با نام کنسول بازی وابسته است. در کنسول بازی هر گیمر برای اجرای بازی های مختلف، می‌تواند بازی های فیزیکی را تهیه کرده و یا از اینترنت بازی را دانلود کند. اما برای اجرای هر بازی، نیاز به سخت افزار ویژه آن بازی است که پس از مدتی نیز قدیمی خواهد بود.
کمپانی بزرگ و بسیار مشهور گوگل که همگان این شرکت را با خدمات اینترنتی مانند موتور جستجو، ایمیل، یوتیوب، اندروید و ... می‌شناسند با توجه به محدودیت کنسول های بازی، سرویس جدیدی با نام Stadia را معرفی کرده است.
در سرویس استدیا هر کاربر با داشتن اکانت و عضویت در شبکه بزرگ گوگل، میتواند انواع بازی های روز دنیا را بر روی مرورگر اجرا کند و دیگر نیازی به سخت افزار قوی نخواهد داشت. در حقیقت پردازش سخت افزاری بازی ها، در دیتاسنتر گوگل انجام شده و کاربر نیز بازی ها را فقط استریم کرده و از طریق اینترنت به اجرای بازی می‌پردازد.
همانطور که تابحال مشخص شده، برای اجرای بازی ها در Stadia تنها به اینترنت پرسرعت نیاز است تا گوگل بتواند بازی های پردازش شده را از طریق مرورگر داخل گوشی، تبلت، کامپیوترهای از ویندوزی تا مکینتاش و لینوکس، تلویزیون های هوشمند در اختیار کاربر قرار دهد. در سرویس استدیا که قرار است در نمایشگاه E3 2019 اطلاعات کاملتری از آن منتشر شود، جدیدترین بازی ها با گرافیک بالا با قابلیت های متداول روز در دسترس هستند.
تا زمان برگزاری نمایش E3 امسال زمان طولانی باقی نمانده و از هم اکنون روزشماری برای برگزاری این نمایشگاه شروع شده است.

ارسال نظر