اولین اطلاعات دقیق از کنسول پلی استیشن 5

آتاری ایران چهارشنبه 28 فروردین 1398 - 14:00
اولین اطلاعات دقیق از کنسول پلی استیشن 5
سرانجام پس از مدتها حدس و گمان، مدیران شرکت سونی درباره جدیدترین کنسول بازی خود اطلاعاتی را منتشر کردند.

مدتهاست که سونی با کنسول پلی استیشن 4 در نسل هشتم فرمانروایی می‌کند و در عمل دو شرکت رقیب یعنی مایکروسافت و نینتندو هرگز به آن نخواهند رسید. از طرفی طرفداران و تحلیلگران بازار منتظر معرفی نسل بعدی پلی استیشن که احتمالا پلی استیشن 5 نام دارد هستند.
سرانجام مارک سرنی که نقش اصلی در تولید پلی استیشن 4 را داشته، در این هفته و بدون اعلام قبلی اطلاعات مهمی را درباره کنسول جدید سونی فاش کرد.
mark cerny بدون اینکه به نام پلی استیشن 5 برای معرفی کنسول بازی جدید سونی اشاره کند، اعلام کرده که کنسول جدید سونی نه تنها بسیار قویتر از نسل قبلی یا پلی استیشن 4 خواهد بود، بلکه نسبت به پلی استیشن 4 پرو، دچار تحول نسلی شده و در واقع پایه ارتقا به نسل بعدی را باید از پلی‌استیشن 4 پرو دانست که همین توقعات را بالاتر خواهد برد.
وی اعلام کرد سازنده چیپست پلی‌استیشن بعدی شرکت AMD است که پردازنده آن بر اساس استانداردهای نسل سوم پردازنده‌های هشت هسته‌ای رایزن و با استفاده از چیپ ۷ نانومتری Zen 2 تولید می شود. پردازنده گرافیکی کنسول PS5 نسخه سفارشی از سری محصولات رادئون Navi با پشتیبانی از از فناوری Ray Tracing ( رندر گرفتن بسیار طبیعی که از واکنش نور با اجسام ایجاد می شود ) است.
مارک سرنی تاکید کرده که هارد داخلی کنسول جدید سونی از نوع SSD برای افزایش بارگذاری بازی ها خواهد بود، ضمن اینکه همچنان مانند نسل های قبلی شاهد درایو بلو-ری خواهیم بود و برخلاف ایکس باکس وان اس آل دیجیتال، گیمر محدود به محتوای دانلودی نخواهد بود. در ادامه صحبت ها، وی اذعان کرد که سونی از واقعیت مجازی و هدست های VR همچنان پشتیبانی خواهد کرد که با توجه به فروش موفق این محصول، این تصمیم کاملا طبیعی و منطقی است.
طبق اظهارات مارک سرنی، پلی استیشن جدید که در سال 2019 قطعا معرفی نخواهد شد و احتمالا همان پلی استیشن 5 نام خواهد گرفت، دارای قابلیت های دیگری مانند وضوح تصویر 8K ، صدای 3 بعدی ارتقا یافته و پشتیبانی از بازی های نسل قبل نیز می باشد.
این اطلاعات برای اولین بار است که توسط مقامات سونی و بصورت رسمی منتشر شده و گویا باید از هم اکنون منتظر نسل بعدی و آغاز رقابت در نسل نهم کنسول های بازی باشیم.

ارسال نظر