فیلتر


بازی های سگا ساترن

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
1 2 3 4

کنسول Sega saturn

کنسول بازی سگا ساترن که پس از موفقیت کنسول نسل چهارم سگا در سال ۱۹۹۴ میلادی با رنگ سفید در ژاپن عرضه شد، در سال ۱۹۹۵ نیز برای آمریکا البته با رنگ مشکی همزمان با نسخه اروپایی تولید شد. سگا ساترن با داشتن مجموعه وسیعی از بازی های انحصاری از بازی های مشترک با کنسول های پلی استیشن، نئو جئو، 3DO و سوپر نینتندو که در قالب دیسک های CD با ظرفیت 650 مگابایت تولید میشدند، توانست به کنسول نسل پنجم سگا با بازی های متنوع تبدیل شود.

بازی سگا ساترن کپی

پس از کپی خور شدن سگا ساترن و امکان اجرای دیسک های کپی، استقبال از این کنسول در کشورهای جهان سوم بدلیل قیمت ارزان بازی های sega saturn بیشتر شد تا گیمرهای جهان از جمله ایران با بازی های خاص این کنسول نیز آشنا شوند. البته با اینکه کنسول سگا ساترن کپی خور شده و امکان اجرای بازی ارزان کپی سگا ساترن را دارد، اما بدلیل قفل منطقه ای که سگا بر روی کنسول های خود قرار داده، در آنزمان لازم بود تا دیسک کپی متناسب با هر منطقه تهیه شود. اما پس از چند سال نرم افزاری تولید شد که در هنگام رایت و کپی کردن بازی، اجازه تغییر منطقه بازی را داده و به عنوان مثال مصرف کننده میتوانست بازی کاملا ژاپنی Cyber Doll را بر روی کنسول آمریکایی سگا ساترن بازی کند.
لازم به ذکر است برخی از بازی های سگا ساترن به قطعه مخصوص افزایش رم از ۱ تا ۸ گیگابایت (که در ابتدای بازی اعلام میشود) نیاز دارند که اکثر این بازی ها مبارزه ای هستند. این قطعه افزایش رم را نمیتوان با هیچ روش نرم افزاری از میان برداشت و برای اجرای بازی حتی اورجینال سگا ساترن، به این قطعه سخت افزاری نیاز خواهد بود.
با اینکه پرونده تولید سگا ساترن در سال ۱۹۹۸ بسته شد، اما در طول این پنج سال بازی های زیبایی تولید شد که برخی از آنها بدلیل انحصاری بودن هرگز در کنسول دیگری منتشر نشد و برای گیمرهای حرفه ای نیاز است تا بر روی این کنسول بازی کنند. گرچه با استفاده از دیسک های بازی سگا ساترن، میتوان از طریق نرم افزار بر روی کامپیوتر نیز این بازی های خاطره انگیز را تجربه کرد.